Wakacyjny zastrzyk pieniędzy przyda się praktycznie każdemu. Szczególnie w okresie urlopowym nasze wydatki idą mocno w górę. Musimy nie tylko opłacić i utrzymać dom, ale chcielibyśmy wybrać się na wymarzony urlop. Skąd jednak wziąć na to wystarczające fundusze? Co jeśli nie posiadamy stałego miejsca pracy czy umowy o pracę? Okazuje się jednak, że nie jest to wielki problem, ponieważ pożyczkę pieniężną możemy dostać także wtedy, gdy pracujemy jedynie na umowę o zlecenie. Jak to w ogóle możliwe?

Jak spełnić warunki, by otrzymać pieniądze?

Większość banków nie będzie robić problemów, jeżeli nie posiadamy umowy o pracę w miejscu naszego zatrudnienia. Główną zasadą, którą musimy bezwzględnie spełnić jest konieczność udokumentowania swoich przychodów – bez względu na rodzaj umowy, na jakiej pracujemy. Pożyczka na umowe zlecenie jest zatem jak najbardziej możliwa do realizacji, jeśli tylko przepracowaliśmy trzy ostatnie miesiące kalendarzowe. W jaki sposób to udowodnić? Z pewnością posiadamy potwierdzenia przelewów. Jeśli nie, możemy je bez problemu ściągnąć ze strony internetowej banku, w którym mamy konto osobiste. Jeśli to ten sam bank, w którym będziemy chcieli otrzymać pożyczkę na umowę zlecenie, to sprawa się znacznie ułatwia.

Musimy spełnić najważniejszy warunek

Bank nie będzie interesować się szczególnie tym, gdzie i jak pracujemy. Jedyną i najważniejszą kwestią dla banku jest fakt, czy będziemy zdolni spłacić swoje zobowiązania związane z pożyczką. Na podstawie przedstawionych wcześniej skanów przelewów i umowy zlecenie będziemy poddani „sprawdzeniu” przez obsługę placówki. Bank musi mieć pewność, że pożyczka którą otrzymamy będzie „na nasze siły” i nie będziemy mieć problemów z jej finalnym spłaceniem. Zatem warto pamiętać, że to rodzaj umowy nie jest największym problemem. Bez większych komplikacji powinniśmy otrzymać pożyczkę, nawet jeśli nie posiadamy umowy o pracę. Najważniejszą kwestią jest wysokość dochodów, która musi mieścić się w tzw. „widełkach” w banku. Bez względu na różne okoliczności, nie będziemy w stanie ich przeskoczyć, jeśli nie załapiemy się ze swoimi dochodami do danej kategorii. Ciekawostką jest zatem fakt, że pewne osoby mogą dostać pożyczkę na umowę o dzieło czy umowę zlecenie, a niektóre osoby nie dostaną jej nawet jeśli pracują na umowie o pracę. Tutaj dochodzi kolejna kwestia – wysokość pożyczki. Im mniejsza, tym większe szanse na bezproblemowe jej otrzymanie. Jak widzimy otrzymanie pożyczki nie jest proste, ale… nie jest też niemożliwe, nawet jeśli nie mamy stałego miejsca zatrudnienia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*