Kiedy pożyczka, a kiedy kredyt?

Życie często stawia nas w sytuacji, w której pilnie potrzebujemy pieniędzy. Musimy wtedy udać się po pożyczkę. Właśnie… po pożyczkę czy kredyt? Jaka jest różnica między pożyczką a kredytem? Co jest dla klienta lepsze?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej znajduje się osoba starająca się o pieniądze. Należy rozpatrzyć kilka kwestii. Czy osoba starająca się o pieniądze ma dobrą historię kredytową. Jak dużą sumę klient chce pożyczyć. I jak dużo czasu ma klient na zorganizowanie pieniędzy.

Pożyczka gotówkowa

Pożyczki gotówkowe: https://www.wonga.pl/karta-kredytowa-czy-pozyczka-gotowkowa są to produkty finansowe, których może udzielać nie tylko bank. Co to znaczy dla przeciętnego Kowalskiego? Przede wszystkim pożyczki gotówkowej możemy szukać w firmach, które nie są nadzorowane przez KNF, a także u osób prywatnych. Dzięki takim rozwiązaniom mamy większe pole manewru w sytuacji, gdy historia kredytowa nie jest naszą  najmocniejsza stroną. Oczywiście, najprawdopodobniej będzie wiązało się to z wyższymi kosztami pożyczki, ale jest to szansa dla osób, z którymi banki nie chcą rozpocząć współpracy.

Firmy pożyczkowe łagodniej podchodzą do rozpatrywania zdolności kredytowej czy przeterminowanych zadłużeń. Nie sprawdzają pożyczkobiorców w BIK – u. Często również egzekucja komornicza nie jest przeszkodą w otrzymaniu pożyczki gotówkowej.

Czas. Jest to drugi czynnik bardzo znaczący dla wielu klientów. Dzięki temu, że firmy pożyczkowe żądają mniejszej ilości dokumentów, by podjąć decyzję o przydzieleni pożyczki, znacząco skraca się czas gromadzenia dokumentacji, a następnie rozpatrywania wniosku o pożyczkę. Bardzo często jest to bardzo znaczący czynnik w staraniach o pożyczkę.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem, gdy pożyczkobiorca stara się o dużą sumę. Mając dobrą historię kredytową możemy rozpocząć rozmowy z bankiem o ewentualnym kredycie. Bank bardzo dokładnie sprawdzi naszą zdolność kredytową, sprawdzi nasza umowę o pracę, zarobki. Prześwietli wcześniejsze kredyty, terminowość ich spłacania czy spóźnienia w płatnościach. Na tej podstawie podejmie decyzję.

Otrzymanie kredytu jest czasochłonne. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednak warto starać się o kredyt, gdy suma, którą pożyczamy jest duża i liczy się jak najniższe oprocentowanie. Warto wtedy zawalczyć o kredyt.

Zarówno pożyczka gotówkowa jak i kredyt mogą być korzystnym rozwiązaniem. Wszystko zależy od sytuacji i potrzeb pożyczkobiorcy. W każdej sytuacji trzeba rozpatrzeć kilka opcji, by wybrać tą najkorzystniejszą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*